Katalog firm

 

 

PREZENTACJE WŁASNE FIRM – członków Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej

P. W. INTER AUTO TECHNIKA Sp. z o.o. | www.inter-auto-technika.com.pl

logo_iat_mlawa

Firma Inter-Auto-Technika istnieje na polskim rynku od 1990 roku. Od początku naszej działalności współpracujemy z wieloma zagranicznymi firmami produkującymi wyposażenie dla Stacji Kontroli i obsługi pojazdów najwyższej jakości. Nasza oferta to urządzenia produkowane przez firmy o światowej renomie.

Działając na polskim rynku oferujemy to, co jest dla naszych Klientów najcenniejsze: kompleksowe wyposażenie każdego obiektu – od wykonania projektu, aż po montaż urządzeń.

Oferujemy:

 • doradztwo techniczne i projekt technologiczny,
 • projekt architektoniczny i budowlany,
 • wyposażenie w urządzenia i ich montaż,
 • szkolenie, serwis, legalizację urządzeń,
 • dostarczamy pełną dokumentację techniczno-ruchową zgodną z aktualnymi wymaganiami najnowszej Dyrektywy Maszynowej, UDT oraz TDT

Jesteśmy zawsze otwarci na potrzeby naszych Klientów, oferujemy pełen zakres usług w zakresie kompleksowego wyposażenia każdego ( nowego i modernizowanego ) obiektu: stacji obsługi, stacji kontroli pojazdów i każdego małego warsztatu samochodowego. Jesteśmy m. in. autoryzowanym przedstawicielem niemieckiej firmy Nussbaum producenta platform parkingowych, dźwigników samochodowych, linii diagnostycznych, urządzeń do geometrii kół, demontażownic i wyważarek.

Firma Inter-Auto-Technika to nie tylko urządzenia i sprzęt, to także i przede wszystkim ludzie. Pracownicy i przedstawiciele naszej Firmy są do Państwa dyspozycji, a początkiem kontaktów, trwających niekiedy wiele lat, są prezentacje urządzeń i szkolenia, prowadzone przez naszych specjalistów zarówno w siedzibie Firmy, jak i u każdego naszego Klienta.

Utrzymujemy stały i bliski kontakt z naszymi Klientami, służąc naszą wiedzą i doświadczeniem na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia. Prowadzimy doradztwo w zakresie projektu budowlanego, wykonawstwa i doboru urządzeń. Sprawujemy stałą opiekę nad wszystkimi wyposażonymi przez nas FIRMAMI.

 

SOSNOWSKI Sp. z o.o. Sp. k. | www.sosnowski.pl   

SOSNOWSKI

Firma SOSONOWSKI powstała w 1992 roku i od początku swojej działalności zaangażowana jest w budowanie zaplecza europejskiej motoryzacji.
W ciągu ponad dwudziestu lat firma zrealizowała setki inwestycji o różnorodnym charakterze – poczynając od wyposażenia warsztatów samochodowych i stacji kontroli pojazdów, a kończąc na realizacjach „pod klucz” obiektów motoryzacyjnych takich jak myjnie samochodowów osobowych i ciężarowych, modernizacje zajezdni autobusowych, czy też projektowanie, budowanie i wyposażanie okręgowych stacji kontroli pojazdów.

Zebrane w tak długim czasie doświadczenie gwarantuje klientom firmy SOSNOWSKI profesjonalne podejście oraz dobór sprawdzonych i optymalnych rozwiązań technicznych, technologicznych i finansowych obejmujących projekt budowlany oraz jego wykonanie, dobór i montaż urządzeń wraz ze szkoleniem personelu oraz wszelkie odbiory końcowe oddając inwestorowi w pełni gotowy do pracy obiekt.

Firma SOSONOWSKI świadczy również profesjonalne usługi serwisowe na terenie całego kraju. Profesjonalizm firmy docenili m.in. Hofmann, Ravaglioli, Herrmann, Finkbeiner, Emanuel, Robinair, Aquarama i wiele innych znanych marek powierzając firmie serwisowanie swoich urządzeń w Polsce.

Firma SOSNOWSKi to również bogata oferta profesjonalnego wyposażenia warsztatów. W ofercie można znaleźć podnośniki samochodowe, urządzenia do geometrii kół, urządzenia do serwisowania układów klimatyzacji, montażownice i wyważarki, szarpaki oraz całe linie diagnostyczne, a także testery, analizatory spalin i pozostałe wyposażenie warsztatowe najbardziej renomowanych światowych  producentów.

 

 

 

PRECYZJA SERVICE Sp. z o.o. | www.precyzja-service.pl

18. Precyzja Service LOGO_ser_2007

PRECYZJA – SERVICE Sp. z o.o. zajmuje się kompleksowym wyposażaniem serwisów samochodowych w urządzenia diagnostyczne.

Dzięki naszej 60-letniej tradycji jesteśmy firmą o dużym doświadczeniu, dającą naszym klientom poczucie stabilnego i bezpiecznego partnerstwa. Produkowane od kilku dziesięcioleci urządzenia do pomiaru geometrii kół samochodowych PRECYZJA cieszą się zaufaniem i uznaniem tysięcy polskich warsztatów samochodowych ze względu na swą wysoką jakość i atrakcyjną cenę. Potwierdzone to zostało poprzez przyznanie wyrobom PRECYZJI dwóch złotych medali Międzynarodowych Targów Poznańskich w latach 2009 i 2011. Zapewniamy kompleksową i profesjonalną obsługę, od doradztwa technicznego przed zakupem aż po serwis pogwarancyjny. Opracowujemy procesy technologiczne w stacjach serwisowych, prowadzimy miejscowe i wyjazdowe usługi serwisowe oraz montaże nowych urządzeń. Zajmujemy się także szkoleniem personelu klientów w zakresie obsługi dostarczanego sprzętu przyczyniając się do podnoszenia fachowości wśród mechaników i diagnostów samochodowych. Naszym celem nadrzędnym jest satysfakcja naszych klientów.

W naszej ofercie posiadamy:

 • urządzenia do kontroli geometrii kół firmy PRECYZJA i CORGHI,
 • regały do przechowywania kół firmy SCHOLZ,
 • urządzenia do obsługi klimatyzacji ECOTECHNICS,
 • wyważarki i demontażownice włoskiej firmy M&B,
 • dźwigniki samochodowe CONSUL.

Ponadto Precyzja-Service jest również dystrybutorem fachowej literatury technicznej znanego brytyjskiego wydawnictwa AUTODATA, które dostarcza zbiory danych fabrycznych bezpośrednio od producentów pojazdów w formie programów na płytach DVD i w wersji On-line oraz warsztatowe podręczniki regulacyjno – naprawcze. Publikacje te zawierają dane pozyskane od 80 producentów dla ponad 14.000 modeli pojazdów. Dotyczy to zarówno samochodów osobowych i dostawczych jak i ciężarowych z lat od 1959 do 2011. Dane dostarczane przez firmę AUTODATA spełniają unijną normę GVO pozwalającą serwisom wielomarkowym na dostęp do wiedzy warsztatowej na poziomie stacji dealerskiej.

 

ROBERT BOSCH Sp. z o.o. | www.bosch.pl

4. bosch-logo1

Firma Bosch oferuje klientom kompletny program wyposażenia warsztatów i SKP oraz ok. 100.000 artykułów motoryzacyjnych do różnych marek samochodów osobowych i ciężarowych. W zakresie diagnostyki przedmiotem oferty są: przyrządy do diagnostyki silnika, testery usterek wraz z oprogramowaniem diagnostycznym ESI[tronic], analizatory spalin i dymomierze, przyrządy do ustawienia geometrii kół, wyważarki i montażownice, urządzenia do obsługi klimatyzacji, stoły probiercze do pomp wtryskowych, ładowarki oraz testery akumulatorów, podnośniki, linie diagnostyczne i rolki hamulcowe, szarpaki. Bosch prowadzi także doradztwo techniczne oraz szkolenia. Firma tworzy sieć autoryzowanych serwisów samochodowych pod nazwą Bosch Service.

 

PRECYZJA-TECHNIK Sp. z o.o. | www.precyzja.pl

 

Precyzja-Technik powstała w 1950 r. i początku lat 60-tych ubiegłego wieku specjalizuje się w zakresie projektowania i produkcji przyrządów do pomiaru geometrii kół i osi samochodowych. Obecnie, blisko 30 000 warsztatów używa urządzeń z logo Precyzja, które jest praktycznie rozpoznawalne przez wszystkich fachowców działających w branży motoryzacyjnej w Polsce.

Precyzja-Technik oferuje dla warsztatów obsługujących samochody:

 • osobowe – przyrządy laserowo-mechaniczne i komputerowe z kamerami CCD,
 • ciężarowe – przyrządy mikroprocesorowo-laserowe i komputerowe.

 

W.S.O.P. Sp. z o.o. | www.wsop.pl

Oferujemy kompleksowe wyposażenie: stacji kontroli pojazdów, serwisów autoryzowanych, warsztatów niezależnych oraz myjni. Jesteśmy producentem linii diagnostycznej CERTUS.

Firma WSOP powstała w 1994 roku.

Jesteśmy liderem rynku wyposażenia stacji diagnostycznych. Według naszych szacunków około 40 proc. z ogólnej liczby SKP w Polsce zostało wyposażonych przez nas. W początkowych latach działalności byliśmy dystrybutorem niemieckich urządzeń, a od kilku lat intensywnie i z powodzeniem rozwijamy własny produkt – linię diagnostyczną CERTUS.

W zrealizowanych przez nas inwestycjach stacji kontroli pojazdów, serwisów autoryzowanych i warsztatów pracuje ponad 2000 linii diagnostycznych, 3500 podnośników całopojazdowych i wiele tysięcy innych urządzeń do diagnozy i naprawy samochodów.

Firma WSOP posiada największy w branży dział serwisu urządzeń diagnostycznych i warsztatowych, liczący obecnie 15 samodzielnych ekip działających na terenie całej Polski. Zapewnia to sprawną, fachową i szybką obsługę wszystkich kontrahentów.

WSOP jest bezpiecznym partnerem biznesowym, o czym świadczą otrzymane prestiżowe wyróżnienia: Certyfikat Rzetelności oraz Certyfikat Przejrzystości przyznawane przez niezależne instytucje finansowe.

Firma WSOP zatrudnia w sumie 60 osób.

 

JOSAM Polska Sp. z o.o. | www.josam.pl

15. JOSAM LOGO

JOSAM Polska Sp. z o.o. jest przedstawicielem w Polsce firmy JOSAM AB ze Szwecji, która od ponad 40 lat zajmuje się produkcją profesjonalnych urządzeń przeznaczonych do warsztatów pojazdów ciężarowych.

 

UNIMETAL – SERWIS Sp. z o.o. | unimetal-moto.com

 

UNIMETAL

UNIMETAL Sp. z o.o. – nowa energia w diagnostyce

Firma UNIMETAL jest liderem na polskim rynku w produkcji urządzeń diagnostycznych dla Stacji Kontroli Pojazdów  i wyposażenia warsztatów samochodowych.

Nasz dzisiejszy sukces to nie przypadek. Rozwijamy się codziennie od 1950 roku.

OFERUJEMY:

 • linie diagnostyczne nowej generacji Uniline QUANTUM  (osobowa, uniwersalna, ciężarowa) – NOWOŚĆ,
 • urządzenia rolkowe,
 • płyty zbieżności,
 • testery amortyzatorów,
 • szarpaki,
 • podnośniki samochodowe,
 • testery warsztatowe,
 • rolki wolnobieżne,
 • wyposażenie serwisów ogumienia,
 • myjnie samochodowe,
 • urządzenia do geometrii,
 • urządzenia do klimatyzacji
 • i wiele innych.

Urządzenia posiadają wymagane certyfikaty Instytutu Transportu Samochodowego oraz znak CE.

Świadczymy usługi serwisowe gwarancyjne i pogwarancyjne,  które obejmują również pełne doradztwo w zakresie montażu i obsługi urządzeń  oraz szkolenia techniczne personelu.

UNIMETAL to:

 • niezależny producent urządzeń diagnostycznych o całkowicie polskim kapitale, stawiający na innowację technologiczną z własnym działem badań i rozwoju,
 • profesjonalne i kompleksowe wyposażenie stacji kontroli pojazdów oraz warsztatów w najróżniejszych wariantach,
 • fachowe wsparcie doświadczonych doradców w rozwiązywaniu złożonych i technicznych problemów na każdym etapie zakupu,
 • pewność ceny urządzeń w momencie zakupu,
 • gwarancja co do cen i  samego istnienia przyszłego serwisu,
 • długofalowe partnerstwo oparte na zaufaniu!

 

 

IT. NORCOM Sp. z o.o. | www.norcom.pl

IT.NORCOM

NORCOM – obecny na polskim rynku od 1995 roku, jeden z wiodących dostawców oprogramowania i usług IT dla firm segmentu motoryzacyjnego (stacje kontroli pojazdów, warsztaty samochodowe) i ochrony zdrowia (zaopatrzenie medyczne, gabinety lekarskie).

Największe branżowe forum internetowe w Polsce związane z badaniami i rejestracja pojazdów, rozbudowane katalogi danych technicznych, olbrzymi zestaw literatury fachowej, ekrany LED – to interesujące „dodatki” znajdujące się w ofercie firmy …

 

 

ITALCOM Sp. z o.o. | www.italcom.com.pl

logo_italcom

WYPOSAŻENIE SERWISÓW SAMOCHODOWYCH OSOBOWYCH, CIĘŻAROWYCH, DOSTAWCZYCH

Italcom Sp z o.o. od ponad 20 lat specjalizuje się w wyposażaniu warsztatów samochodowych w:

 • urządzenia do dystrybucji, wymiany olejów, smarów i płynów roboczych,
 • podnośniki,
 • urządzenia i przyrządy do diagnostyki,
 • urządzenia do obsługi ogumienia,
 • urządzenia i akcesoria do obsługi klimatyzacji w samochodach,
 • meble i narzędzia warsztatowe,
 • elementy instalacji sprężonego powietrza,
 • obrabiarki specjalistyczne,
 • urządzenia myjące.

Nasza oferta obejmuje doradztwo techniczne, projektowanie, dokumentację techniczną, dostawy urządzeń, wykonawstwo sieci dystrybucji mediów (oleje, smary, sprężone powietrze).

Oferujemy szybki i profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Działamy na terenie całego kraju.

PPHU FUDIM-POLMO Sp. z o.o. | www.fudim.com

FUDIM-ok

PPHU FUDIM POLMO Spółka z o.o. polski producent urządzeń obsługowo-diagnostycznych działa na rynku motoryzacyjnym od ponad 50 lat, zdobywając doświadczenie oraz pozyskując licznych, wiernych klientów.

Aktualnie przedmiotem naszej produkcji są:

 • Linie diagnostyczne do kontroli pojazdów o dmc do i powyżej 3,5t
 • Przyrządy do pomiaru ustawienia i światłości świateł oświetleniowych samochodowych
 • Uniwersalny szarpak hydrauliczny
 • Pneumatyczny szarpak do pojazdów o dmc do 3,5 tony
 • Oferujemy także pozostałe wyposażenie na SKP oraz serwisy samochodowe

 

MAHA Polska Sp. z o.o. | www.maha.pl

MAHA Polska Sp. z o.o. z/s w Tarnowskich Górach jest jedyny autoryzowany przedstawiciel w Polsce firmy MAHA GmbH&Co KG.

Posiada bardzo szeroki wachlarz produktów umożliwiający wyposażyć stacje kontroli pojazdów oraz serwisy samochodowe.

Oferta obejmuje m.in.:

 • Linie diagnostyczne Eurosystem do badania samochodów osobowe oraz ciężarowe jak również z możliwością zastosowania na uniwersalnych stanowiskach.
 • Zestawy do analizy spalin umożliwiających wykonanie pomiaru we wszystkich rodzajach pojazdów spełniających najostrzejsze normy spalin.
 • Podnośniki samochodowe m.in. takie jak: nożycowe, kolumnowe, stemplowe czy kanałowe, stanowiące wyposażenie wszelkiego rodzaju warsztatów, autoryzowanych serwisów czy SKP.
 • Profesjonalne hamownie podwoziowe do pomiarów mocy.

MAHA Polska Sp. z o.o. posiada również bardzo prężenie rozwijający się FABRYCZNY SERWIS oferujący pełną obsługę urządzeń w okresie gwarancji jak również w okresie pogwarancyjnym.

 

AUTO SYSTEM Jan Sobański | www.sobanski.com.pl

3. Auto System r.założ. 1975 LOGO

Firma Jan Sobański Auto System PUH działa na polskim rynku motoryzacyjnym od 1975 roku.

Generalny  importer maszyn i narzędzi do napraw powypadkowych, fińskiej firmy Autorobot Finland Oy.

Szkolenia w zakresie najnowszych technologii powypadkowych napraw karoserii samochodowych.

Importer urządzeń i narzędzi blacharsko-lakierniczych    renomowanych firm światowych.

Centrum napraw powypadkowych – wszystkie marki.

Serwis mechaniczny.

Pomoc drogowa.

Salon i serwis samochodów Hyundai.

Posiadamy zaplecze hotelowo-gastronomiczne.

 

 

 

ELWICO SERWIS Henryk Wieciński | www.elwico.com.pl

logo_elwico

ELWICO działa na rynku od ponad trzydziestu lat.  Zapewnia kompleksowe wyposażenie warsztatów samochodowych i SKP.

Elwico to generalny przedstawiciel w Polsce niemieckiej firmy AUTOP (podnośniki podpodłogowe) oraz AGM Meti (dźwigniki kolumnowe  i nożycowe).

ELWICO wspiera klientów w inwestycjach od strony budowlanej, dostarcza i montuje europejskie urządzenia. Prowadzi serwis gwarancyjny i pogwarancyjny  oraz zapewnia pomoc w  rejestracji podnośników  w UDT. Firma gwarantuje  najwyższy standard jakościowy, technologiczny oraz dostosowanie oferty do potrzeb Klientów.

 

UNI-TROL Sp. z o.o. | www.unitrol.pl

23. Unitrol

UNI-TROL założono w 1988 roku. Firma jest producentem wyważarek do kół pojazdów i wyważarek specjalnych do wirujących części maszyn n.p. wałów napędowych, wentylatorów. Produkujemy także montażownice kół, prostowarki obręczy, nitownice a także przyrządy do pomiaru ciśnienia w kołach, inflatory, podnośniki i dźwigniki i inne wyposażenie dla warsztatów wulkanizacyjnych. Nasze produkty bazują na oryginalnych opracowaniach i są systematycznie udoskonalane zgodnie z potrzebami i żądaniami naszych klientów.

 

 

 

NOWOCZESNY WARSZTAT  | www.nowoczesnywarsztat.pl

„Nowoczesny Warsztat” – Ogólnopolski Miesięcznik dla Fachowców Branży Motoryzacyjnej jest branżowym pismem o zasięgu ogólnopolskim, adresowanym do właścicieli dużych i małych zakładów zajmujących się świadczeniem specjalistycznych usług związanych z naprawą, renowacją, konserwacją i diagnostyką samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Ideą pisma jest prezentacja dostępnych na rynku urządzeń, narzędzi, technologii i produktów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania nowoczesnego i ekologicznego warsztatu samochodowego. Miesięcznik „Nowoczesny Warsztat”, dzięki ścisłej współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin warsztatowych, spełnia także rolę fachowego podręcznika, z którego może korzystać każdy diagnosta, mechanik, blacharz, lakiernik i pracownik serwisu ogumienia.

 

 

 

 

F.B.D. Spółka Jawna |  www.fbd.pl

Firma FBD rozpoczęła działalność w 2001 roku. Od samego początku nawiązała współpracę z wiodącymi światowymi producentami urządzeń dla serwisów blacharsko-lakierniczych.

Jako bezpośredni importer i autoryzowany przedstawiciel firma FBD oferuje urządzenia następujących firm:

 • BLACKHAWK S.A. – ramy blacharskie do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, systemy pomiarowe elektroniczne oraz teleskopowe, akcesoria blacharskie i drobny osprzęt blacharski,
 • SAIMA MECCANICA Sp. A.- kabiny lakiernicze , strefy przygotowawcze, pomieszczenia mieszalni lakierów,
 • FAN AUSTRIA GmbH – zgrzewarki inwertorowe, spottery, spawarki blacharskie MIG MAG.

Zestawienie urządzeń wyżej wymienionych producentów oraz wieloletnie doświadczenie w branży blacharsko-lakierniczej daje nam możliwość kompleksowego wyposażenia dowolnej blacharni czy lakierni, poczynając od małego warsztatu blacharskiego, kończąc na profesjonalnych autoryzowanych serwisach.

Produkty rekomendowane przez firmę FBD odpowiadają najnowszym trendom i potrzebom klientów w zakresie innowacyjnych technologii. Oferowane produkty charakteryzują się wysoką energooszczędnością, trwałością oraz bardzo niską awaryjnością, co ma duże znaczenie dla funkcjonowania współczesnego serwisu blacharsko-lakierniczego.

Firma FBD oferuje również szeroko pojęte doradztwo techniczne obejmujące zagadnienia związane z projektowaniem nowoczesnych serwisów blacharsko-lakierniczych. Zarówno na etapie budowlanym, doboru urządzeń pod potrzeby inwestora, kwestii odpowiedniego przygotowania fundamentów dla określonych urządzeń.

Oprócz działalności czysto handlowej firma FBD oferuje pełen zakres usług serwisowych obejmujący czynności związane z montażem i uruchomieniem stanowisk, z serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym, przeglądami okresowymi. Firma zapewnia również pełny asortyment części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych związanych z użytkowaniem urządzeń firmy FBD.


Dział serwisu oparty na wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistach prowadzony jest na terenie całego kraju.


Możliwość komentowania została wyłączona.